✅ Zdobędziesz wiedzę o neurobiologii traumy seksualnej i jej wpływie na psychikę oraz relacje.
✅ Nauczysz się praktycznych metod terapeutycznych, które można wykorzystać w pracy klinicznej.
✅ Poznasz strategie stabilizacji emocjonalnej i pracy z narracją traumatyczną
.✅ Dowiesz się, jak zadbać o siebie i przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.
✅ Zbudujesz swój terapeutyczny warsztat pracy z osobami po doświadczeniach traumy seksualnej.
Szkolenie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Terapii Seksualnej, zaliczane do certyfikacji Polskiego Towarzystwa Terapii Seksualnej
📌 Dla psychoterapeutów różnych nurtów, psychologów, seksuologów i studentów psychologii zainteresowanych pracą z osobami po doświadczeniach traumy seksualnej.
📌 Dla specjalistów zajmujących się interwencją kryzysową i pracujących z osobami doświadczającymi trudności emocjonalnych wynikających z przemocy seksualnej
📌 Dla profesjonalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje w zakresie bezpiecznej pracy z traumą i jej skutkami.
✅ Warunkiem uczestnictwa jest aktywny udział w ćwiczeniach praktycznych, z poszanowaniem swoich granic, przy wsparciu prowadzącej.
TEMATY:
- Neurobiologiczne mechanizmy traumy w pigułce: niezbęnik dla terapeuty i pacjenta w myśl zasady psychoedukacja istotnym elementem terapii
- BHP osoby, której pomagamy: wpływ traumy seksualnej na rozwój psychiczny, emocjonalny, na relacje i życie seksualne. Model czynnikowy oparty na elementach biologicznych, psychospołecznych, partnerkich i seksualnych (na jakie aspekty zrowotne oraz życia codziennego zwrócić uwagę w przypadku traumy seksualnej? Choroby i trudności, współwystępujące)
– Tworzenie bezpiecznej przestrzeni terapeutycznej, praktyczne wskazówki jak poprowadzić proces terapeutyczny od pierwszej sesji
– Część warsztatowo-praktyczna: techniki pracy z traumą seksualną:
Techniki stabilizujące, techniki /wzmacniające okno tolerancji i techniki pomocne w powrocie do okna tolerancji i utrzymaniu się w nim.
Strategie odbudowy poczucia bezpieczeństwa w pracy z osobą po doświadczeniu traumy seksualnej
Praca z straumatyzowaną narracją
Wstyd w kontekście terapeutycznym
Terapia oparta na relacji i doświadczaniu
W jaki sposób zapraszać ciało do pracy, aby opowiedziało swoją historię, którą pamięta?
Nie pracuj ciężej niż swój pacjent - jak pracować na zasobach pacjenta?
Wspieranie rezyliencji, ochrona przed wtórną traumatyzacją
Znaczenie granic w pracy terapeutycznej
Etyczne oraz prawne zagadnienia w pracy z osobami po traumie seksualnej
- Skrzynka z narzędziami terapeuty - w myśl zasady stabilny terapeuta = stabilny pacjent stabilizacja i dbania o własną rezyliencję stanowi istotny fundament w procesie pomagania i zapobieganiu wypalenia zawodowego.
Refleksja nad wyznaczaniem własnych granic, pielęgnowaniu relacji i zadbaniem o siebie. P
rzydatna literatura dla osób zajmujących się zawodowo pomaganiem.
📌 Interaktywne warsztaty – ćwiczenia praktyczne i praca w grupach.
📌 Analiza przypadków klinicznych – omawianie realnych sytuacji terapeutycznych.
📌 Praktyczne techniki pracy z pacjentem – stabilizacja, regulacja emocji, praca z ciałem.
📌 Dyskusje i refleksje – wymiana doświadczeń i analiza najczęstszych trudności w terapii.
Karolina Magierek - psychoterapeutka systemowa, seksuolożka, dr. n. społ. w dziedzinie psychologii, psychoterapeutka EMDR, pedagożka, naukowczyni. Posiada 15 letnie doświadczenie w zawodzie psychologa. Członkini Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR oraz członkini zespołu certyfikacyjnego ścieżki seksuolog - specjalista zdrowia seksualnego Polskiego Towarzystwa Terapii Seksualnej. Na codzień prowadzi terapię indywidualną oraz związków/relacji homonormatywnych, heteronormatywnych oraz poliamorycznych. W pracy terapeutycznej specjalizuje się m.in., w pomocy osobom doświadczającym traumy, w tym traumy seksualnej, lęku, osobom neuroatypowym, transpłciowym, doświadczającym dolegliwości bólowych, chorujących przewlekle. Autorka publikacji z zakresu psychologii społecznej oraz systemowego rozumienia przemocy seksualnej w rodzinie. Od wielu lat zajmuje się wsparciem, pomocą oraz terapią osób, które doświadczyły przemocy seksaulnej. Posiada szeroką wiedzę praktyczną, jak i teoretyczną w zakresie traumy seksualnej dzięki licznym szkoleniom z tego obszaru, m.in., pedagogika traumy i doradztwa specjalistycznego w zakresie traumy według zaleceń towarzystwa DeGPT e.V. (Deutschsprachige Gesellschaft für Psychotraumatologie e.V.) oraz BAG e.V. (Bundesarbeitsgemeinschaft Traumapädagogik e.V.) we współpracy z Instytutem Rozwiązań Systemowych w Wiesloch i Wielkopolskim Towarzystwem Terapii Systemowej w Poznaniu. Systemowego spojrzenia uczył ją m.in., Jerzy Jakubowski, narracyjnego bakcyla przekazała Maria Kasprowicz (WTTS) oraz Robert Adamczyk (WTTS), natomiast technikI pracy z ciałem czerpie od Katarzyna Małkowicz (PSSETT, EASE), Cornelii Götz-Kühne (SG) oraz Magdaleny Smaś-Myszczyszyn (PTTS). Główne obszary jej terapeutycznego zaciekawienia to: trauma, więź, relacje, narracje, neuroatypowość, humor, seksualność, eksperymentowanie.
Tel: 60708058
Miętowa 3/7
Gdynia, 81-589
(wejście od ulicy Nagietkowej)
A website created in the WebWave website builder